Przewiń do góry
Dezynfekcja Dezynsekcja Remont pomieszczeń Sprzątanie po śmierci

Dezynfekcja, ozonowanie oraz dezynsekcja mieszkania od AdoZ

Osoby samotne czasem odchodzą niepostrzeżenie. Często dochodzi do odkrycia śmierci kilka, a nawet kilkanaście dni później. W takim przypadku należy zawiadomić odpowiednie służby, a do czyszczenia pomieszczeń zatrudnić profesjonalną ekipę, która z użyciem specjalnych preparatów wysprząta dom/ mieszkanie, podda je dezynfekcji i dezynsekcji, a także pozbędzie się fetoru. Niejednokrotnie mamy do czynienia z takimi sytuacjami. 

Przyjęcie zgłoszenia

W momencie odkrycia zwłok należy natychmiast powiadomić odpowiednie służby, które zabezpieczą oraz oczyszczą teren. W przypadku rozkładającego się ciała czy krwi zalegającej na meblach i podłodze, liczy się każda minuta. Chwilę po śmierci ciało zaczyna wiotczeć, kolejno sinieje i wysycha. Ok. 24h po zgonie komórki umierają z braku tlenu, a tym samym rozpoczyna się proces gnicia. W kolejnych dniach zwłoki zielenieją oraz zaczynają puchnąć.

Nie wahaj się zadzwonić – AdoZ działa 24h na dobę, 7 dni w tygodniu na terenie całego kraju.

Wykonanie niezbędnych czynności – czyszczenie pomieszczeń, dezynfekcja, dezynsekcja

Mieszkanie po zmarłym musi zostać dokładnie oczyszczone. W zależności od stanu pomieszczeń musimy zaplanować i wdrożyć plan sprzątania. Obowiązkowo wykonujemy czyszczenie oraz dezynfekcję (odkażanie). Ma to ochronić przed zarażeniem wirusami, bakteriami oraz poważnymi, często nieuleczalnymi chorobami. Jeżeli ciało znajdowało się w pomieszczeniu kilka dni, bardzo możliwe jest, że doszło do rozwoju larw, owadów, muszek oraz innych insektów. Dlatego też stosujemy dezynsekcję. Wszystkie zabiegi mają na celu precyzyjne oczyszczenie pomieszczeń, usunięcie zapachu oraz drobnoustrojów, które zagrażają człowiekowi i mogą prowadzić do poważnych chorób. Cały proces wykonujemy w oparciu o wiedzę i doświadczenie budowane przez lata praktyki, bazując na niezawodnych, profesjonalnych środkach chemicznych.

Zniwelowanie zapachu

Charakterystyczny zapach jest nieodłącznym elementem śmierci człowieka. W zależności od czasu po zgonie, woń może pozostać na szerokiej powierzchni – meblach, sprzęcie, podłodze w ścianach. Aby pozbyć się bardzo intensywnego zapachu należy wykonać dezodoryzację. Czasem zapach głęboko wnika w otoczenie i koniecznym jest usunięcie i utylizacja mebli, podłóg, dywanów, sprzętu, a w związku z tym gruntowny remont w celu przywrócenia pomieszczeń do użytku.

Oddanie do użytku

Dopiero po wykonaniu wszystkich niezbędnych czynności i usunięciu zagrożenia, pomieszczenia mogą zostać oddane do użytku.

 

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszych usług sprzątania po zgonachdezynfekcjidezynsekcjiusuwania nieprzyjemnego zapachuutylizacji meblisprzątaniu mieszkań, domów, czy firmy (również po zalaniu) czy remontu pomieszczeń – Zapraszamy do kontaktu!

tel.: +48 739 013 013  lub mail: [email protected]

Nasi eksperci są do Państwa dyspozycji od 8:00 do 18:00 w dni robocze.

 • Tags

  dezynfekcja, dezynsekcja, sprzątanie po śmierci, sprzątanie po zmarłym

 • Data

  Marzec 2018

 • Lokalizacja

  Wieliczka, Polska

 • Klient

  Spółdzielnia mieszkaniowa