Przewiń do góry
Dezynfekcja Sprzątanie po śmierci

Dezynfekcja oraz sprzątanie pokoju hotelowego po zmarłym od AdoZ

Zdarza się, że w życiu śmierć przychodzi niespodziewanie. Nieszczęśliwy wypadek, zawał serca, niedrożność układu oddechowego.. Zespół AdoZ niejednokrotnie wykonywał swoją pracę nie tylko w domach czy mieszkaniach prywatnych, ale również w budynkach publicznych – urzędach,  przedsiębiorstwach, restauracjach, oddziałach rządowych czy wojskowych. Hotel należy do jednego z takich miejsc. 

Sprzątanie po zmarłym w pokoju hotelowym

Sprzątanie po śmierci w hotelu jest wymagającym zadaniem. Należy je przeprowadzić z wymaganą precyzją, w miarę możliwości szybko, jak również dyskretnie. 

 • dokładne oczyszczenie powierzchni ze śladów po zmarłym m.in. krwi / płynów ustrojowych (jeżeli występują)
 • usunięcie i utylizacja mebli/ przedmiotów
 • odkażanie i czyszczenie przedmiotów (jeżeli pozostają w pomieszczeniu)
 • sprzątnięcie oraz usunięcie śmieci
 • eliminacja nieprzyjemnego zapachu (dezodoryzacja)
 • precyzyjna, profesjonalna dezynfekcja
 • dezynsekcja pomieszczenia (jeżeli jest to pożądane)

Dezynfekcja pokoju po śmierci 

Po posprzątaniu ciała i utylizacji przedmiotów należy zadbać o dokładne, precyzyjne oczyszczenie pokoju. W przyszłości ma on służyć kolejnym gościom. Dlatego w takich chwilach musimy wykonać profesjonalną dezynfekcję. Oczyszczamy pomieszczenie z bakterii, wirusów i grzybów, które są groźne dla człowieka. Oddając pomieszczenie do użytku nie możemy pozwolić, by znajdowały się w nim jakiekolwiek drobnoustroje czy przetrwalniki. Rozkładające się ciało zmarłej osoby oraz wydobywające się niego płyny ustrojowe tworzą doskonałe środowisko dla rozwoju bakterii. Dlatego przeprowadzenie dezynfekcji jest tak istotne. Najczęściej pomieszczenie jest ozonowane. Jednak dezynfekcja oraz sprzątanie po zgonie nie zawsze wygląda tak samo. Podczas sprzątania po śmierci może być konieczne użycie lamp UV, odkurzaczy przemysłowych czy też myjek parowych. Przebieg sprzątania po zgonie w każdym przypadku jest inny i zależy od wielu czynników. Dlatego też powinniśmy zwrócić się o pomoc tylko i wyłącznie do doświadczonej w sprzątaniu po zmarłych firmy. Określi ona jakie czynności powinny zostać zrobione, aby prawidłowo przeprowadzić sprzątanie po zgonie w danym miejscu. Dzięki wiedzy i umiejętności, a także odpowiednim środkom możemy mieć pewność, że po wykonaniu niezbędnych czynności miejsce będzie czyste i bezpieczne.

 

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszych usług sprzątania po zgonachdezynfekcjidezynsekcjiusuwania nieprzyjemnego zapachuutylizacji meblisprzątaniu mieszkań, domów, czy firmy (również po zalaniu) czy remontu pomieszczeń – Zapraszamy do kontaktu!

tel.: +48 739 013 013  lub mail: [email protected]

Nasi eksperci są do Państwa dyspozycji od 8:00 do 18:00 w dni robocze.

 • Tags

  dezynfekcja, sprzątanie po śmierci, sprzątanie po zmarłym

 • Data

  Październik 2017

 • Lokalizacja

  Kraków, Polska

 • Klient

  Hotel ***